Zina Nedeniyle (Sebebiyle) Boşanma Davası Talep(isteği) Dilekçesi Örneği 

Zina Nedeniyle (Sebebiyle) Boşanma Talep(isteği) Dilekçesi Örneği

                                         ………MAHKEMESİ

                                   SAYIN HAKİMLİĞİNE

 

                                                                               …/…/….

DAVACI          :

VEKİLİ            :

DAVALI          :

KONU            :Zina Sebebiyle Boşanma Talebimizdir.

 

AÇIKLAMALAR           :

1-Müvekkilim davalının 15  yıllık eşidir. Müşterek evliliklerinden 4 çocuk bulunmaktadır.Evlilik kayıtları

……….ili…….,lçesi……..Mahallesi………Cilt No……. Sayfa No ve ………….Kütük Sıra No’dadır.

 

                                      2-Davalı , yıllardan beri ara ara çalışmak üzere başka şehirlere gidip gelmekte ve müvekkilim de bu dönemlerde evin ve çocuklarının tüm yükünü tek başına taşımaktadır.

 

   3-Müvekkilemiz uzun zamandır eşinin kendisini aldattığı konusunda duyumlar almaktadır.Bir müddettir evine sadece hafta sonları gelen davalı, müvekkilemize işlerin yoğun olduğunu  ve bu nedenle zaman zaman kamyonda yatmak zorunda olduğunu söylemiştir. Bu durum 8 aydan fazla bir zaman geçince müvekkilemiz şüphelenmiş ve eşini takip etmiştir. Eşinin …………….İlçesinde ………………….adresinde  bulunan bir başka eve düzenli olarak gittiğini gören müvekkilemiz , yaptığı araştırmada eşinin bir başka kadınla birlikte  karı-koca hayatı yaşadığını öğrenmiştir.

 

4-Yapılan araştırmada bu evin bizzat davalı tarafından tutulduğu ve evin tüm masraflarının da  davalı tarafından karşılandığı öğrenilmiştir. Daha da kötüsü müvekkilemiz , eşinin bu kadında bir de erkek çocuğunun  olduğunu öğrenmiştir. Müvekkilemiz eşine durumu sorduğunda daval ıinkar etmemiş ve kabullenmiştir.

 

5- Davalı şu anda müvekkilemiz ve çocuklarla klamamaktadır. Birlikte yeşadığı diğer kadın ile yukarıdaki adresteki evi kullanmaktadır. Davalının eşini aldattığı gerek kendi ifadeleri , gerek tanıklar ve gerekse gayrımeşru bereberliğinden olan çocuğu ile sabittir.

 

                                       6- Bu sebeplerle , müvekkilemizin davalıdan boşanmasına karar verilmesini istemek zarureti doğmuştur. Ayrıca müvekkilemiz için sonradan yoksulluk nafakasına çevrilmek üzere  ……………………….TL nafaka ile çocuklarının her biri için …………..TL iştirak nafakasının hükmedilmesini istmekteyiz.

HUKUKİ SEBEPLER        : MK.m.161 ve sair yasal mevzuat.

 

KANITLAR                           : Nüfus kayıtları,tanıklar,DNA testleri ve sağlık raporu ile diğer deliller.CEVAP SÜRESİ                : 10 gündür.

 

İSTEM SONUCU          : Açıklanan nedenlerle , tarafların zina sebebiyle boşanmalarına , müşterek çocukların velayetinin davacıya verilmesine , davacı için aylık…………………TL ve her çocuk için aylık  …………………..TL nafakanın davalıdan alınmasına , yargılama giderlerinin ve avukatlık ücretinin davalı tarafa yükletilmesine karak verilmesine vekaleten saygıyla talep ederiz.

 

 

                                                                                                                                              DAVACI VEKİLİ

 

 

Anahtar Kelimeler:Zina Nedeniyle (Sebebiyle) Boşanma Talep(isteği) Dilekçesi Örneği indir download bedava ara bul hukuk mahkemesi avukat davası davaları örnek davaBe the first to comment

Leave a Reply