Şiddetli geçimsizlik nedeniyle Boşanma Davası Dilekçe Örneği      Şiddetli  geçimsizlik nedeniyle  Boşanma Davası Dilekçe Örneği

AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE

                                                                                     ADANA

 

 

DAVACI             : ………… TC No: …………Adres

DAVALI             : ………….TC No:…………..

Adres

DAVA                 :Şiddetli geçimsizlik nedeniyle  Boşanma

 

A  Ç  I  K  L  A  M  A  L  A  R 

Davalı eşim ……….. ile …….. tarihinde evlendik.Bu evliliğimizden ……….. isimli 2 oğlumuz bulunmaktadır.

Davalı eşimle evliliğimizin son 10 yılında sorunlar başladı.Yaşadığımız sorunlarda davalı eşimin ağır kusuru vardır.

Ben evlendiğimiz zaman çalışıyordum ve  …….. yılında  emekli oldum.Eşim ise hep serbest ticaretle uğraştı ve kurduğu işleri hep batırdı.Ben emekli olduktan sonra  Eşim benim emekli ikramiyem ve maaşlarımla kuru bakliyat toptancılığı işine  başladı.Ancak bu işe başladıktan sonra işleri ve kazancı gayet güzel olmasına rağmen kazancını ailesine değil de dışarıda başka kadınlarla harcamıştır.Karı koca olarak da bana karşı hiçbir saygı ve sevgi göstermeyip yükümlülüklerini yerine getirmemiştir.Davalı çocuklarına karşı da bir baba olarak maddi ve manevi yükümlülüklerini yerine getirmemiştir.Buna rağmen daha önceden evlilik birliğinin bozulmaması için, çocuklarımın hatırına ve davalı eşimin aldatmasına ilişkin elimde kesin delil olmadığı için davalı eşimin tüm olumsuz davranışlarına rağmen sabrettim.Ben,  davalı eşime karşı da sorumluluklarımı hiçbir zaman ihmal etmeden  bu zamana kadar evliliğimizi devam ettirdim.

Ancak En son kurban bayramında bir münakaşa esnasında bana inceldiği yerden kopsun dedi ve ayrılmak istediğini  söyledi.Bu olaydan sonra davalı eşimin beni başkalarıyla aldattığını babamdan ve oğlum ……’den öğrendim.Babam ve oğlum, belki düzelir umuduyla ve benim üzülmemem için davalı eşimin yaptıklarını bana önceleri söylemediklerini öğrendim.Ama artık tekrar evlilik birliği sağlama umudu kalmadığı için  olanları bana açıkladılar. Bu olaydan sonra da davalı eşimle tartışmalar bitmedi. Artık tekrar  evlilik birliği kurmak mümkün olmadığı için, kesin olarak davalı eşimden  ayrılmak zorunluluğu doğmuştur.

 

HUKUKİ SEBEPLER  : MK VE İlgili mevzuat

DELİLLER                 : Nüfus kayıtları, tanık, her türlü yasal delil.

Tanıklarım: 1-………….

Adresi

2-…………

Adresi

SONUÇ                        : Yukarıda arz ve izah edilen sebeplerden açmış olduğum boşanma davasının kabulü ile davalı eşimle boşanmamıza karar verilmesini, dava masraflarının davalıya yükletilmesine karar verilmesini saygı ile arz ve talep ederim.

 

Davacı

……………

Ek: Kimlik Fotokopisi

Anahtar Kelimeler:  Şiddetli  geçimsizlik nedeniyle  Boşanma Davası Dilekçe Örneği         mahkemeleri,hukuk,avukat,bedava,örnek,örnekleri,duruşma,ara,bul,dilekçesi,download,

,aile,aldatma nedeniyleBe the first to comment

Leave a Reply